Abdurrahim Boynukalın Kimdir?

Abdurrahim Boynukalın kimdir? Abdurrahim Boynukalın nerelidir, Abdurrahim Boynukalın kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Abdurrahim Boynukalın evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Abdurrahim Boynukalın hayatı, Abdurrahim Boynukalın nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Abdurrahim Boynukalın biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Abdurrahim Boynukalın


Abdurrahim Boynukalın burcu nedir: Başak

Abdurrahim Boynukalın yaşı kaç: 15.Eylül.1987

Abdurrahim Boynukalın ö. tarihi:

Abdurrahim Boynukalın mesleği: Milletvekili

Abdurrahim Boynukalın, 15 Eylül 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Karaman İli kökenlidir. Ailesi yaklaşık 50 yıl önce göç ederek İstanbul’a yerleşmiştir. Babası Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmış olan merhum Ömer Boynukalın’dır. Abdurrahim Boynukalın, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.

Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yaptı. 2010 ile 2013 yılları arasında Kırklareli Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılında İngiltere’ye giderek City University of London’da Medya İletişim Bölümünde ikinci mastırını bitirdi.

Üniversite dönemlerinde çeşitli dergilerde araştırma konuları kaleme alan Boynukalın, Araştırma ve Kültür Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği’nde aktif olarak görev yaptı.

1994’te Karaman’da kurulmuş bulunan Anı Bisküvi fabrikası akrabalarına aittir. Abdurrahim Boynukalın, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinde yazılar yazmaktadır. 2011-2013 yılları arasında Milat Gazetesi’nde ardında da yenisafak.com.tr’de düzenli olarak Türkiye’nin siyasi gündemi üzerine köşe yazıları kaleme aldı.

Abdurrahim Boynukalın, 26 Eylül 2014 tarihinde AKP Gençlik Kolları Genel Başkanlığına getirildi.

Abdurrahim Boynukalın, Ceyda Özen ile evlidir. Çok iyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul 3. bölgeden AKP Milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde AKP; Abdurrahim Boynukalın’ı aday göstermedi.

Abdurrahim Boynukalın, 17 Aralık 2015 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

Abdurrahim Boynukalın biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın