Abdülkadir Selvi Kimdir?

Abdülkadir Selvi kimdir? Abdülkadir Selvi nerelidir, Abdülkadir Selvi kaç yaşında, fiziksel özellikleri nedir, saç ve göz rengi nedir, Abdülkadir Selvi evlimidir? eşi veya sevgilisi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak edilenler oyuncubiyografisi.com’da..

Abdülkadir Selvi hayatı, Abdülkadir Selvi nerelidir, kaç yaşındadır gibi ünlüler hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz. Özgeçmişler ile ilgili yorum ve düzeltmelerinizi bize iletebilirsiniz. Editör kadromuz ile birlikte Abdülkadir Selvi biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Abdülkadir Selvi


Abdülkadir Selvi burcu nedir:

Abdülkadir Selvi yaşı kaç: ??.??.1964

Abdülkadir Selvi ö. tarihi:

Abdülkadir Selvi mesleği: Gazeteci

2011’den bu yana Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürütüyor.

Abdülkadir Selvi, 1964 yılında Sivas Yıldızeli’nde doğmuştur. Fatma Kaya adında ablası vardır. İlkokul ve lise yıllarını da Sivas’ta geçirmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü’nde tamamladı. Bu esnada da birçok gazete ve dergide editörlük yapmıştır.

Abdülkadir Selvi, Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştı, sonra da 1992 ve 2000’li yıllarda yayın yapmış olan İstanbul merkezli HBB TV’de muhabir ve haber müdürü olarak görev yaptı. HBB TV’de “Politika Gündemi” isimli programı hazırlayarak sundu.

Ardından TGRT’de Ankara Haber Müdürlüğü görevinde bulundu. 2001 yılında Yeni Şafak Gazetesi’ne haber müdürü olarak geçti ve gazetenin Ankara Temsilcisi oldu. Halen de burada çalışmaktadır.

Abduülkadir Selvi, Erhan Seven ile birlikte Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatan “İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına : Alperen” adlı kitabın yazarlığını yaptı.

Abdülkadir Selvi, evlidir. 3 çocuğu vardır.

Kitapları :
2009 – İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına : Alperen (Erhan Seven ile birlikte)
2010 – İçimizdeki Gladio ile yüzleşmek
2011 – Ateşten Yıllar : Siyasette Said Nursi Tartışması

Abdülkadir Selvi biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın