Russell Crowe Kaç Kilo, Boyu, Yaşı ve Sevgilisi Kimdir?

Doğum Adı; Russell Ira Crowe

Doğum; 7 Nisan Nisan 1964

Memleket; Wellington, Yeni Zelanda

Uyruk; Yeni Zelanda

Eşi; Danielle Spencer (2003-2012)

Meslek; Oyuncu & Yapımcı ve Yönetmen

Boyu; 1,78 cm

Kilosu; 89 KG

Göz Rengi; Mavi

Russell Ira Crowe Yeni Zelanda içerisinde yer alan Wellington’da 7 Nisan Nisan 1964 tarihinde dünyaya gelmiştir. Russell’in dedesi sinematografi sorumlusuydu. Bu da Russell’in kariyerinde ona yardımcı olacak en önemli şeylerden biriydi. Russel’ın soyu içerisinde birçok millet bulunuyor. Tamamen kırma bir aileden geliyor olması da onu safkanlığın dışında tutuyor.

Crowe’un ailesi henüz daha o çok küçük bir çocukken Avustralya’ya taşındı. Burada Russell daha çok küçük yaşlardayken sinema dünyası ile tanışma fırsatı buldu. Yerel Avustralya kanaları sayesinde küçük yaşta tanınmaya başlanan ünlü oyuncu Romper Stomper (1992) filmi ile artık film dünyasında ben de varım demiş oldu.  Kısa süre içerisinde filmin de yardımıyla Russell’ın adı hem Avustralya hem de civar ülkelerde bilinmeye başlandı.

Birçok farklı yapımda gençlik yıllarına kadar rol alan oyuncunun en sonunda kapıları Amerika sokaklarına çıktı. Los Angeles Sırları filminde rol aldı ve kusa süre içerisinde de tanınırlığını daha fazla arttırdı.  Oyunculuk kariyerini zirveye taşıyan yapımları ise kuşkusuz 2000 yılında çekilmiş olan Gladyatör ve 2001 yılında çekilmiş olan Akıl Oyunları isimli filmleridir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın